335 KDSH Niewidzialni

Historia drużyny

Drużyna została założona w 1999 roku przez dh Andrzeja Grabowskiego pod nazwą “Kosynierzy”. Obecna nazwa jednostki wiąże się z jednym z obozów, podczas którego harcerki i harcerze z 335 stali się naprawdę “niewidzialni”. Bohaterem drużyny jest Mieczysław Karłowicz.

Dalej funkcję drużynowego pełnili dh. Magdalena Tomczyk, dh. Anna Koperczak, dh Grzegorz Turbasa, dh. Natalia Krochmal, dh. Karolina Marat oraz dh Piotr Górniak. Obecnym, ósmym z kolei drużynowym jest dh Krzysztof Szczurek.

Pierwszym miejscem działania “Niewidzialnych” było Gimnazjum nr 50 na os. Zgody 13. Jednostka dwukrotnie przenosiła się. Najpierw do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na os. Krakowiaków 47, później do Gimnazjum im. Królowej Apostołów przy ul. Bulwarowej 33, gdzie działa obecnie.

Nasza drużyna od dawna jest i była kuźnią prawdziwych talentów. Harcerze starsi z 335 bardzo często zasilali kadry pozostałych drużyn jako przyboczni, a potem drużynowi. Do “Niewidzialnych” należeli m.in. komendanci szczepu: dh Piotr Turbasa i dh. Ewa Kuźniarowska.